ponad 200 sklepów

Empik

Spotkania autorskie

do 5.12.2017

SPOTKANIA AUTORSKIE

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński
18 listopada, godz. 16:00

Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński postanowili przygotować niespodziankę swoim czytelnikom i wspólnie napisać najzabawniejszą świąteczną komedię romantyczną. „Pudełko z marzeniami” (Filia) to przewrotna i zaskakująca komedia
romantyczna o tym, że czasem należy zrezygnować z marzeń po to, aby… wreszcie zaczęły się one spełniać! Podczas spotkania autorzy opowiedzą o wspólnej pracy nad książką.

Majsterki
19 listopada, godz. 16:00

Sylwia, Barbara i Alicja, czyli Majsterki – trzy dziewczyny, które chwyciły za narzędzia i pokazują, jak robić coś z niczego. Ich wspólna pasja - upcykling, czyli usprawnianie staroci i nadawania im nowej formy, była czynnikiem do
powstania blogu MAJSTERKI. Teraz, czytelnicy mają możliwość skorzystania z porad dziewczyn zamieszczonych w książce „Majsterki” (Burda Publishing Polska) - 30 projektów DIY mebli i praktycznych elementów wyposażenia mieszkania, które można wykonać

Łukasz Grass, Jerzy Górski
22 listopada, godz. 18:00

Postać Jerzego Górskiego, zdobywcy tytułu mistrza świata w podwójnym Ironmanie, który w drodze na sportowy szczyt pokonał uzależnienie od narkotyków, przez wiele lat była nieznana szerszemu gronu odbiorców. Łukasz Grass w książce „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” (Ringier Axel Springer) postanowił przypomnieć tę niezwykle inspirującą historię o pokonywaniu fizycznych i psychicznych słabości oraz oddać mu należyte miejsce w historii sportu. Książka stała się też podstawą scenariusza do wchodzącego właśnie do polskich kin filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

Artur Górski, Monika Banasiak
23 listopada, godz. 18:00

Artur Górski w tworzonym przez siebie cyklu książęk stara się przybliżyć środowisko polskiego świata kryminalnego. Tym razem postanowił skonfrontować ze sobą stanowiska dwóch osób stojących po zupełnie przeciwnych stronach przestępczej barykady – Monikę Banasiak zwaną „Słowikową” oraz byłego gangstera i świadka koronnego Masę. W szczerej opowieści o kulisach rozbicia mafii pruszkowskiej starają się wzajemnie zrozumieć swoje racje, patrząc na wszystko z perspektywy czasu.Sarsa
26 listopada, godz. 16:00


Sarsa zadebiutowała w 2015 roku utworem „Naucz mnie”. Piosenka wspięła się na szczyty list przebojów. Singel zyskał status diamentowej płyty. Jedna z najnowszych płyt artystki „Pióropusze” (Universal Music Polska) to zbiór bardzo osobistych utworów, opartych na jej własnych doświadczeniach. Album „Pióropusze” promowała jako pierwsza piosenka „Bronię się”. W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur.

Dmitry Glukhovsky
27 listopada, godz. 18:00

Dmitry Glukhovsky, pisarz, dziennikarz i felietonista, autor kultowej postapokaliptycznej serii „Metro 2033”, „Metro 2034” i „Metro 2035”. Pod  tym szyldem, stosując się do ustalonych przez Glukhovsky’ego reguł, piszą i publikują dziś autorzy z całego świata, tworząc unikalny międzynarodowy projekt uniwersum. Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z autorem, podczas którego opowie o swojej najnowszej książce „Tekst” (Wydawnictwo Insignis), czarnym kryminale i thrillerze osadzonym we współczesnej Moskwie.

Zygmunt Miłoszewski
1 grudnia, godz. 18:00

Twórca bestsellerowej trylogii o przygodach prokuratora Teodora Szackiego powraca z nową, zaskakującą powieścią. „Jak zawsze” (W.A.B.) to romantyczna komedia okraszoną sporą dawką inteligentnej ironii mówiąca o tym co może się wydarzyć, gdy dostaniemy od losu drugą szansę. Król polskiego kryminału nie tylko sprawdza się w nowym gatunku literackim, ale także w umiejętny i wciągający sposób ukazuje losy pary zakochanych na tle burzliwej historii Polski.

Neuoberschlesien
3 grudnia, godz. 16:00

Najnowsza płyta zespołu NeuOberschlesien ukazała się niemal miesiąc temu nakładem SP Records. Znajduje się na niej dziesięć premierowych utworów. Płyta została zatytułowana po prostu „3”. Po dotychczasowych sukcesach poprzednich płyt, w tym wydawnictwa koncertowego z orkiestrą symfoniczną, powstałego przy współpracy z Adamem Sztabą, zespół otwiera nowy rozdział swojej twórczości. Efektem tych działań jest najnowszy album – różnorodny, z wyraźnymi elektronicznymi inspiracjami, ale nie pozbawiony charakterystycznego dla zespołu rockowego pazura.

Joanna Marciniak-Wróblewska
5 grudnia, godz. 18:00

Gościem gdańskiego salonu empik będzie twórczyni kultowego blogoportalu GREEN CANOE i magazynu lifestylowego o tym samym tytule, autorka książki „Przy stole. Green Canoe” (Edipresse Książki), w której opowiada o tym, jak na jakość naszego życia wpływa stół, wszystko co jest z nim związane i co znajduje się wokół. Przy stole jednoczy się rodzina, przyjaciele, często nawet obcy sobie ludzie. Stół zmusza do nawiązania kontaktu. Wspólny posiłek, rozmowa, zwykła kawa, nawet milczenie zbliża ludzi do siebie.

WARSZTATY

Zimowe inspiracje z mas plastycznych
18 listopada, godz. 13:00–15:00

Jak wykonać niepowtarzalne jak płatki śniegu ozdoby z masy plastycznej? Kilka sposobów poznasz podczas naszych warsztatów, w trakcie których będziemy wykonywać obręcze na serwetki, świeczniki, zawieszki i inne przedmioty. Jako
surowiec posłużą m.in. preparaty marki FIMO, a jako narzędzia – specjalne wyciskarki, prasa oraz własne dłonie.

Świąteczne inspiracje Decoupage
24 listopada, godz. 17:00–19:00

Decoupage to doskonała technika do tworzenia świątecznych ozdob i dekoracji. Decoupage serwetkowy, jednoskładnikowe spękania, szablony czy transfer-foto brzmią tajemniczo, ale na przedświątecznych warsztatach przestaną być sekretnymi metodami zdobienia. Może podczas zajęć uda się wykonać własnoręcznie kilka niepowtarzalnych upominków pod choinkę?

Mikołajkowe Przyjemności
2 grudnia, godz. 15:00–17:00


Mikołajki to szczególna okazja do bycia obdarowywanym i... robienia prezentów innym. Stworzenie wyjątkowego upominku, jakiego nie dostanie nikt inny na świecie, nie jest trudne, o czym będzie można się przekonać podczas naszych warsztatów. Pokażemy, jak wyczarować takie cuda z papieru, filcu, guzików, spinaczy i innych materiałów tak, że zachwycą nawet Świętego Mikołaja!

Świąteczne klimaty 
5 grudnia, godz. 17:00–19:00

Święta coraz bliżej, może warto zatrzymać się i skoncentrować uwagę na zrobieniu czegoś nowego, ładnego i niepowtarzalnego? Można na przykład wykonać własnoręcznie kartki z życzeniami dla najbliższych, ozdoby na choinkę lub zabawne bileciki do prezentów. Daj sobie i bliskim odrobinę czasu spędzonego spokojnie, twórczo i przyjemnie.

WYDARZENIE SPECJALNE

Harry Potter Trivial Pursuit
2 grudnia, godz. 16:00

Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z wyjątkowym quizem Trivial Pursuit Harry Potter (Winning Moves) składającym się aż z 600 pytań dotyczących świata magii i czarodziejstwa. Ile tak naprawdę wiesz o magicznym świecie Harry’ego Pottera? Nie dostałeś jeszcze swojego listu z Hogwartu a jesteś pewien, że nie jesteś Mugolem? Zapraszamy wszystkich fanów świata magii i czarodziejstwa, do udziału w zabawie, dzięki której będą mogli sprawdzić swoją wiedzę z książek i filmów o Harrym Potterze! Najlepszy otrzyma nagrodę.

Bądź na bieżąco z nowościami Modnego centrum miasta
*

* pola wymagane

Wyślij
Magazyn Trendy